O nas

zadzwoń 661-661-200

Historia

Spółka Feniks Finanse to ogólnopolski Pośrednik finansowy z ponad 17 letnim doświadczeniem w pośrednictwie kredytu hipotecznego. Naszą działalność rozpoczęliśmy na terenie Warszawy w 2006 roku. Obecnie sieć naszych ekspertów zlokalizowana jest w głównych miastach w Polsce. Specjalizujemy się w pośrednictwie kredytów hipotecznych.

W relacjach biznesowych stawiamy przede wszystkich na jakość świadczonych usług.

Jako firma z wieloletnią tradycją od lat działamy na rzecz Konsumentów wspierając wszelkie aktywności w środowisku finansowym dotyczące m.in. wyznaczania norm etycznych, wyznaczaniu nowych standardów oraz budowaniu długofalowych relacji z Klientami.

W styczniu 2015 r. byliśmy inicjatorem założenia pierwszego w Polsce stowarzyszenia pod nazwą „Związek Niezależnych Doradców Finansowych” skupiającego indywidualnych ekspertów kredytowych. Była to pierwsza inicjatywa społeczna, która miała na celu integrację środowiska ekspertów kredytowych w celu zapewnienia jak najlepszych warunków pracy oraz wyznaczania najwyższych standardów pośrednictwa finansowego w kraju.

W 2015 roku jako jedyny Broker Kredytu Hipotecznego braliśmy bezpośredni udział w pracach w Ministerstwie Finansów nad ustawą o kredycie hipotecznym implementującą do polskiego systemu prawnego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/17/UE z dnia 4 lutego 2014 r. w sprawie konsumenckich umów o kredyt związany z nieruchomościami mieszkalnymi. Uczestniczyliśmy w konsultacjach społecznych przez okres dwóch lat. Część z naszych uwag została zaakceptowana przez Ministerstwo Finansów oraz wpisana do ustawy o kredycie hipotecznym.